استخدام و کاریابی

40

هر یک از رشته‌های دانشگاهی ارائه شده در دانشگاه، یک بازتابی در جامعه دارند که از آن به عنوان فرصت شغلی و بازار کار یاد می‌شود. در ایران رشته های متنوعی در دبیرستان و دانشگاه وجود دارد که هر یک از آنها فرد را به آینده شغلی متفاوتی راهنمایی می کنند. متاسفانه بسیاری از افرادی که وارد یک رشته تحصیلی می شوند توجهی به بازار کار آینده آن رشته نمی کنند. داوطلبان رشته های مختلف باید توجه کنند هرچند معیار علاقه در انتخاب رشته از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به وضعیت عمومی بیکاری در ایران باید در کنار سایر پارامترهای انتخاب رشته به بازار کار رشته های مختلف نیز توجه کرد.

دپارتمان استخدام و کاریابی الو سلام مشاور

کافیست از تلفن ثابت با شماره مشاوره تلفنی تماس بگیرید، ما در دپارتمان تخصصی استخدام الو سلام مشاور پاسخگوی تمامی سؤالات شما در مورد بازار کار , سایت‌های استخدام و کاریابی و آگهی‌های استخدام مناسب با شرایط شما هستیم.

]

استخدام نهادهای دولتی همه با آزمون مشترک و فراگیر اجرا می‌شود و بعضی از این نهادهای دولتی پس از برگزاری آزمون کتبی یه آزمون عملی یا درواقع مصاحبه از افراد به عمل می‌آورند و متقاضیان در صورت قبولی در این آزمون به استخدام آن نهاد در می‌آیند.

“آزمون استخدامی”

آزمون استخدامی به صورت مشترک و فراگیر در تمام کشور برگزار می‌شود، و شامل دستگاه‌های اجرایی، نهادهای دولتی، بانک‌ها، آموزش و پرورش، دانشگاه‌های علوم پزشکی و … می‌باشد. که هر کدام در زمان مشخصی برای جذب نیرو این آزمون را برگزار می‌کنند.

“با افتخار منتظر پاسخگویی به شما هستیم.” “سایت کاریابی

سایت‌های کاریابی بزرگترین بانک‌های فرصت‌های شغلی و استخدامی هستند، و افراد با مراجعه به آنها می‌توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند اما باید به معتبر بودن این سایت‌ها هم توجه کنند و بعد به آگهی‌های آنها اعتماد کنند.

“استخدام روز” f

برای به دست آوردن یک شغل خوب باید به آگهی‌های استخدامی روز توجه کرد و معمولا شغل‌های خوب همان ابتدای روز پر می‌شوند پس افراد باید هم سحرخیز و هم به روز باشند تا بتوانند بهترین جایگاهی که لیاقتش را دارند پیدا کنند.

“سایت ای استخدام”

سایت ای استخدام از معتبرترین سایت‌های آگهی‌های استخدام و فرصت‌های شغلی است که کاملا به روز می‌باشد و افرادی که در جست‌ و جوی کار هستند با خیال راحت ‌می‌توانند به آگهی‌های آن اعتماد کرده و شغل مناسب خود را بیایند.

خدمات “الو سلام مشاور” در حوزه استخدام:
· اطلاع رسانی در مورد تاریخ دقیق ثبت نام آزمون استخدام
· کمک به شما برای آمادگی شرکت در آزمون استخدام
· اطلاع رسانی در مورد تاریخ دقیق برگزاری آزمون استخدام
· کمک به شما برای یافتن بهترین آگهی‌های استخدام
· معرفی بازار کار رشته‌های مختلف

کافیست از تلفن ثابت با این شماره مشاوره تلفنیتماس بگیرید، ما در سامانه “الو سلام مشاور” پاسخگوی تمامی سؤالات شما در مورد استخدام و کاریابی هستیم.

استخدامی:

همه ساله شاهد اطلاعیه استخدامی بانک‌ها، نیروی انتظامی، پتروشیمی، استخدامی دولتی و … هستیم، که به صورت آگهی استخدام و ثبت نام متقاضیان و برگزاری آزمون و در نهایت استخدام افراد پذیرفته شده در آزمون است که معمولا به صورت قراردادی استخدام می‌کنند.

استخدامی جدید:

هر ساله اطلاعیه استخدامی جدید نهادهای دولتی و خصوصی منتشر می‌شوند و طی اعلامیه های استخدامی جدید  آنها اعلام می‌کنند که در بخش‌های مختلف و در استان‌های مختلف به افراد متخصص نیاز دارند و آنها را از طریق یک آزمون هماهنگ استخدام می‌کنند. و افراد باید نهایت تلاششان را بکنند که در این آزمون نمره قبولی کسب کنند.
استخدامی‌ های جدید هم از طریق سایت‌های کاریابی و استخدامی معتبر ارائه می‌شوند و هم از طریق روزنامه‌هایی همچون همشهری و روزنامه بازار کار و آنهایی که به دنبال شغلی برای خود هستند باید اخبار استخدامی های جدید را از یکی از این راه‌های پیگیری نمایند.

اخبار استخدامی:

اخبار استخدامی هر روزه در سایت‌ها، روزنامه‌های مشخص و حتی از طریق رسانه‌های جمعی منتشر می‌شود و آنهایی که به دنبال کار هستند باید به این اخبار به دقت توجه کرده و به دنبال علاقه مندی‌های خود در این اخبار استخدامی باشند.

روزنامه بازار کار:

روزنامه بازار کار نیز آگهی‎‌های مختلف را بر اساس نیاز کارفرمایان و یا بخش‌های خصوصی و دولتی منتشر می‌کنند و می‌توانند به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای افراد جویای کار باشد که می‌توانند یه آگهی‌های آن برای یافتن شغل مناسب خود تکیه کنند.

سایت استخدام:

سایت‌های استخدام زیادی وجود دارند که هر روز آگهی‌های استخدامی را در سایت‌هایشان قرار می‌دهند و افراد می‌توانند در آنجا همه آگهی‌ها را باهم مشاهده کنند اما نکته مهم اینجاست که آن سایت باید از اعتبار لازم برخوردار باشد.

کاریابی:

کاریابی چیست؟ امروزه همه به دنبال کار مناسبی هستند که آن را انجام دهند، حتی اگر متناسب با رشته‌ای که در دانشگاه تحصیل کرده هم نباشد. در مراکز کاریابی که مورد تایید هستند افراد می‌توانند فرصت‌های شغلی را ببینند و در آگهی‌های استخدامی ثبت شده، شغل مناسب خود را پیدا کنند.

آگهی استخدام همشهری:

روزنامه همشهری هر روز صبح‌ها در یک بخش جداگانه به نام نیازمندی‌ها، استخدامی‌های روز را در تمام  زمینه‌ها چاپ می‌کند، و متقاضیان می‌توانند با تهیه این روزنامه تمام آگهی‌های استخدام را باهم در یک جا و براساس زمینه کاری که از هم جدا شده‌اند، به راحتی ببینند و شغل مناسب خود را پیدا کنند.

آگهی استخدام:

هر روزه هزاران آگهی استخدام شرکت‌های دولتی، خصوصی، بانک‌ها و…. برای تهران و شهرستان‌ها منتشر می‌شود و افراد باید بر اساس توانایی‌های خود آنها را پیگیری کرده و در آزمون‌هایشان شرکت کنند و در صورت قبولی در آزمون آنها به استخدام آن نهاد در بیایند.

کافیست از تلفن ثابت با این شماره مشاوره تلفنیتماس بگیرید، ما در سامانه “الو سلام مشاور” پاسخگوی تمامی سؤالات شما در مورد استخدام و کاریابی هستیم.

استخدام دولتی:
استخدام آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش یکی از آن نهادهایی است که هر ساله بر اساس نیازش برای جذب نیروی متخصص، زمان، شرایط ثبت نام، نحوه دریافت کارت و…. در سایت سازمان سنجش اعلام می‌کند و افراد علاقه مند به شغل معلمی می‌توانند با پیگیری این اطلاعیه‌ها در آزمون شرکت و در صورت قبولی به استخدام این نهاد دربیایند.

استخدام بانک:

استخدام بانک‌ها هم شامل بانک‎‌های دولتی و خصوصی می‌باشد که هرکدام به صورت جداگانه و در اطلاعیه‌هایی مجزا اعلام نیاز می‌کنند و در رشته‌هایی خاص که افراد در دانشگاه تحصیل کرده‌اند افراد را جذب می‌کنند که متناسب با عنوان و فعالیت آن بانک باشد.

استخدام شرکت نفت:

شرکت نفت دارای زیر شاخه‌ها و شرکت‌های متفاوتی است، به طور مثال شرکت نفت عسلویه، شرکت پتروشیمی، شرکت ملی حفاری و… که هرکدام از این شرکت‌ها ممکن است به صورت جداگانه و در اطلاعیه‎‌هایی مجزا از نیروهای متخصص و تحصیل کرده متناسب با این رشته دعوت به همکاری می‌کنند.

استخدام وزارت نیرو:

وزارت نیرو هم به دلیل اینکه جز نهادهای دولتی می‌باشد دارای آزمون استخدامی است و البته انجام مصاحبه. و افراد باید برای این آزمون ثبت نام کنند و در زمان مشخص در این آزمون که به صورت فراگیر برگزار می‌شود شرکت کنند و در صورت قبولی نیز باید خود را برای یک آزمون عملی یا مصاحبه آماده کنند.

استخدام دادگستری:

دادگستری نیز از نهادهای دولتی است و استخدام آن از طریق آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی اجرا می‌شود و اطلاعیه و شرایط و زمان ثبت‌نام آن در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود و افراد باید از طریق این سایت پیگیری‌های لازم را به عمل آورند.

استخدام تخصص‌های مختلف:

استخدام مهندس عمران:

مهندس عمران شاخه‌های متفاوتی دارد و افراد با توجه به شاخه تحصیلیشان می‌توانند در شرکت‎‌های دولتی و یا خصوصی استخدام شوند و حقوق و مزایای بسیار مناسبی هم داشته باشند، حتی این افراد می‌توانند به صورت پروژه‌ای هم فعالیت داشته باشند.

استخدام حسابدار:

استخدام حسابدار امروزه بسیار روی بورس است زیرا تمام شرکت‌های بزرگ و کوچک حداقل به یک حسابدار نیاز دارند پی این شغل از جمله شغل‌های پرطرفدار است پس اگر افراد داری مهارت و توانایی بالایی باشند می‌توانند در نهایت شغل مناسبی پیدا کنند.

استخدام مهندس برق:

آگهی‌های استخدام مهندس برق و الکترونیک نیز هر روزه به چشم می‎‌خورد و تمام شرکت‌های خصوصی و دولتی برای تکمیل کادر خود به یک مهندس برق نیاز دارند و اینجا تخصص فرد نقش مهمی برای تصاحب آن کار دارد و باید بتواند از مراحل مختلفی که آن نهاد برای جذب نیرو در نظر گرفته است، عبور کند.

استخدام مترجم:

استخدام مترجم هم از آن دسته شغل‌های پر طرفدار است زیرا امروزه افراد زیادی به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند برای تحصیل و یکی از شرایط این کار ترجمه مدارک تحصیلی است پس این شغل هم از شغل‌هایی است که افراد با نشان دادن مهارتشان می‌توانند جایگاه مناسب خود را بیایند.

سایت آزمون:

سایت‌های آزمون استخدامی هم وجود دارد که سؤال‌های آزمون‌های استخدامی سال‌های گذشته را در اختیار داوطلبان جدید قرار می‌دهند تا افراد شرکت کننده بتوانند با نحوه سؤالات و پاسخ دادن به آنها آشنا شده و با آمادگی بیشتری در آزمون شرکت کنند و استرس کمتری داشته باشند.

فرم استخدام:

تمام شرکت‌های دولتی و خصوصی دارای یک فرم استخدامی هستند که تمام اطلاعات شخصی و تحصیلی و روزمه کاری و داشتن یه مهارت خاص و یا حتی کسب موفقیت‌های افراد در آن درج می‌شود و افراد باید با نهایت صداقت به این سؤالات پاسخ دهند.

پاسخگویی به سؤالات استخدامی:

کافیست از تلفن ثابت با این شماره مشاوره تلفنیتماس بگیرید، ما در سامانه “الو سلام مشاور” پاسخگوی تمامی سؤالات شما در مورد استخدام و کاریابی هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *