“بهترین مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری آزاد”

انتخاب رشته
انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته

برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره

9099071892

 تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد  96 در دهه ی دوم خرداد 96 اعلام می شود.

آیا نگران انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد خود هستید؟

. در انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد چندین نکته وجود دارد که مهمترین آن انتخاب بر اساس الویتهای شماست

اولین قدم در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد نحوه چینش رشته ها می باشد. شما در مرحله انتخاب رشته 100 انتخاب در پیش دارید بنابراین در ابتدا سعی کنید که انتخاب های خود را به سه صورت خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم کنید. انتخاب های خوش بینانه را در اولویت قرار دهید و با توجه به رتبه ی خود اقدام به انتخاب کد رشته ها نمایید. از ویژگی های مثبت این نوع تقسیم بندی این است که شما شانس خود را برای قبولی در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی از دست نداده اید.

در مرحله بعدی سعی کنید انتخاب های میانی خود را واقع بینانه انجام دهید به این دلیل که احتمال قبولی شما در این انتخاب ها بیشتر است.ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.

اما در مورد انتخاب های آخر سعی کنید این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب بزنید. در صورت امکان سعی کنید هر 100 رشته محل را در لیست انتخاب رشته خود بگنجانید

در آزمون کارشناسی ارشد با چه رتبه ای کجا قبول میشم؟

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد و اعلام رتبه ها، با درصد احتمال بالا می توان حدس زد که هر فرد در کدام شهر و دانشگاه پذیرفته خواهد شد برای مثال در سال گذشته با رتبه ی 625 در رشته روانشناسی عمومی در دانشگاه الزهرا نوبت شبانه در رشته روانشناسی عمومی با رتبه 210 در دانشگاه تهران نوبت شبانه پذیرش داشتیم .

اما این پذیرش بستگی به عوامل مختلف خصوصا انتخاب رشته دارد چرا که اگر بخواهیم کمی دقیق تر بگوییم آخرین رتبه مجاز در سهمیه روزانه برابر است با 3 برابر آخرین رتبه ای که قطعا می تواند در یک دانشگاه روزانه در سراسر کشور قبول شود و آخرین رتبه مجاز در سهمیه غیر روزانه هم برابر است با 3 برابر آخرین رتبه ای که قطعا می تواند در یک رشته محل غیر روزانه یعنی دانشگاه های شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس های خودگردان قبول شود. دقت کنید که از لفظ ” قطعا ” استفاده کردیم یعنی در این بین ممکن است بسیاری از داوطلبان انتخاب رشته نکنند و فرصت به داوطلبان دیگری هم می رسد. پس اگر فاصله شما با آخرین رتبه قبولی در حد نصف یا حتی کمتر است شانس بسیار خوبی برای قبولی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 دارید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی الوسلام مشاور آماده اند با انجام بررسی های آماری و تحلیل کارنامه شما ، به بهترین شکل ممکن انتخاب رشته شما را انجام دهند. برای این کار می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی الو سلام مشاور استفاده کنید.

در هر زمان تنها با یک مشاوره تلفنی می توانید به راحتی و به صورت مجازی از خدمات مشاوره ای ما بهره مند شوید.

برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۶

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره

 9099071892 

تماس بگیرید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل.

انتخاب رشته سراسری و آزاد

انتخاب رشته