به چه کسانی موفق می‌گویند؟(قسمت اول)

موفق

آیا می‌دانید به چه کسانی موفق می‌گویند؟ آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید چرا برخی افراد از بعضی دیگر موفق‌ترند؟ یا حتی چرا بعضی کشورها از کشورهای دیگر پیشرفته‌ترند؟ موفقیت شما چه تاثیری در موفقیت جامعه یا کشور دارد؟
موفقیت عبارت است از بالفعل کردن استعدادهای نهانی که در وجود هر کس نهفته است. آدمی با این استعدادها به دنیا می‌آید بزرگ می‌شود و باید آنها را تمام و کمال در راه هدف و منظوری که او را شاد و خرسند می‌کند با اراده به کار بگیرد.
موفقیت عبارت است از دست‌یابی به هدفی که در نظر انسان است و با رسیدن به آن هدف برای خود موقعیت و اعتباری کسب می‌کند.
موفقیت در زندگی، داشتن دانش بالا، ثروت زیاد، قدرت و مقام اجتماعی نیست. بلکه موفقیت یعنی خودمان باشیم.
موفقیت یعنی شناخت مسائل مهم زندگی و بر اساس آنها عمل کردن.
موفقیت یعنی ساختن امروز برای فردای بهتر.
موفقیت تجهیز امروز خود برای فردایی پربارتر است.
به طور کلی می‌توان گفت که فرد موفق کسی است که به آرزوهای خود برسد و در درونش رضایت را احساس کند که این امر خود حاصل تلاش و کوشش مداوم در زندگی است.
کوشیدن، جستن، یافتن و هرگز تسلیم نشدن راز موفقیت واقعی است، که اگر به آن دست یابیم با تمام وجود احساس رضایت خواهیم کرد.
نیروهای درونی خود را آزاد کنید.
امام علی (ع) می‌فرماید:
آیا می‌پنداری که جسم کوچکی هستی، در حالی‌که در درون تو جهان بزرگی نهفته است.
لحظاتی با خود خلوت کنید، در چشمه صاف و بزرگ اندیشه‌ها، غرق شوید و نیروهای عظیم و حیات‌بخش خود را در نظر آورید! کاوش‌ها و پژوهش‌های عصر حاضر در مورد انسان حاکی از آن است که برخلاف آن‌چه تصور می‌شود، انسان‌ها، کم یا بیش دارای منابع و ذخایر بالقوه و خداداد مشابهی هستند و از این لحاظ تفاوت فاحشی بین آنها وجود ندارد.

 برای رسیدن به موفقیت نکات زیر را رعایت کنید:

 الگو برداری از افراد موفق:
آیا شما با شناخت افراد موفقی که در اطرافتان هستند می‌توانید به این پرسش پاسخ دهید که این افراد چگونه و چرا موفق شده‌اند؟ افراد پرانرژی چه کارهایی انجام می‌دهند؟ در این صورت با پیروی از الگوها و روش‌های آنها می‌توانید برای موفقیت خود برنامه‌ریزی کنید.

تعین اهداف بزرگ:
افراد موفق به این دلیل موفق می‌شوند که می‌دانند به کجا می‌خواهند بروند و تفکر مثبت را هم چاشنی کارشان می‌کنند. شما باید بدانید که می‌خواهید چه کسی باشید و چه کاری انجام دهید. بهترین کاری که شما را به مسیر صحیح هدایت می‌کند تعیین هدف است. مشخص کردن اهداف در تعیین زمان رسیدن به آنها یا عقب افتادن از مسیر نیز مؤثر است. اگر باور داشته باشیم که به هر چیزی که اراده کنیم می‌رسیم در نتیجه برای خود، اهداف بزرگی را انتخاب خواهیم کرد. اگر چه هدف‌های کوچک و کم ارزش دست یافتنی‌اند اما راضی کننده نیستند. از نظر متخصصان برنامه‌ریزی اهداف بلند مدت و مهم را باید به اهداف کوتاه مدت و ریز تقسیم کرد تا به راحتی بتوانیم به آنها دست یابیم.

حداکثر استفاده از زمان:
وقت موهبتی است که به هر یک از ما انسان‎‌ها به رایگان داده شده و واحد آن برای همه یکسان است. موفقیت مادر زندگی به چگونگی استفاده از این گوهر گران قیمت بستگی دارد. بررسی آمار طول عمر مردم کشورهای مختلف جهان و هم‌چنین تحقیقات کارشناسان مدیریت زمان نشان‌دهنده این واقعیت است که، موفقیت هر کس در تحقق اهداف و آرزوهایش تا حد قابل توجهی به استفاده مؤثر از وقت وابسته است. وقت عامل فوق‌العاده مؤثری در دستیابی به اهداف است.

 اشتیاق، نقطه شروع همه فعالیت‌ها:
هر کس که می‌خواهد موفق شود باید آن قدر رسیدن به هدف برایش مهم باشد که در راه آن از هیچ کوششی دریغ نکند و تمام فعالیت‌هایش را به آن معطوف کند. این‌گونه است که می‌توان ذهن را درگیر اشتیاق فراوانی برای پیروزی کرد و این شرط لازم برای موفقیت است.

قسمت دوم این مقاله را در لینک زیر بخوانید… ?

با یک تماس از تلفن ثابت با  12 طعم خوش رسیدن به پاسخ درست را با مشاوران ما تجربه کنید.

barname rizi

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *