اعلام ظرفیت پذیرش کاردانی فنی‌حرفه‌ای!!!

نتایج

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ۲۲ مرداد ماه برگزار می‌شود و ۲۹۴ هزار و ۸۳۹ نفر در آن پذیرفته می‌شوند.
دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر افزود: برای شرکت در دوره‌های آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی برای رشته‌های با آزمون و رشته‌های بدون آزمون ۲۱۹ هزار و ۶۳۶ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۸۹ هزار ۵۱۶ نفر زن و ۱۳۰ هزار و ۱۲۰ نفر مرد هستند.
وی خاطرنشان کرد: از تعداد ثبت‌نام کنندگان در این دوره، تعداد ۴۸ هزار و ۱۴۵ داوطلب متقاضی یکی از رشته‌های بدون آزمون و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و تعداد ۱۷۱ هزار و ۴۹۱ نفر داوطلب متقاضی یکی از رشته‌های با آزمون هستند.
توکلی اظهار داشت: برگه راهنمای برای کلیه داطلبان ( اعم از متقاضیان رشته‌های با آزمون و رشته‌های بدون آزمون ) و کارت شرکت در آزمون منحصرا برای متقاضیان شرکت در رشته‌های با آزمون از روز سه‌شبه ۱۹ مرداد ماه ۹۵ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
وی گفت: آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید برای رشته‌های با آزمون در صبح روز جمعه ۲۲ مرداد در ۱۷۳ شهرستان برگزار می‌شود.
توکلی یادآور شد: اطلاعیه سازمان سنجش برای تاریخ و نحوه دریافت و نحوه رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون، از روز یکشنبه ۱۰ مرداد در سایت سازمان سنجش و در روز دوشنبه ۱۱ مرداد در نشریه پیک سنجش منتشر می‌شود.
وی درباره میزان ظرفیت پذیرش در این دوره از آزمون کاردانی نظام جدید گفت: ۲۹۴ هزار و ۸۳۹ نفر در این دوره پذیرفته می‌شوند که ظرفیت پذیرش در رشته‌های بدون آزمون ۱۰۷ هزار و ۵۸۹ نفر و در رشته‌های با آزمون ۱۸۷ هزار و ۲۵۰ نفر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *