علت تاخیر در اعلام نتایج آزمون تیزهوشان!!!

علت

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان بازبینی مجدد نتایج آزمون را علت تاخیر در اعلام نتایج دانست.
به نقل از گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد نستوه معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در خصوص علت تاخیر در اعلام نتایج آمون ورودی تیزهوشان گفت: با توجه به صحبت‌هایی که پیش از آن گفته شده بود برای این امر مشکلی وجود نداشت اما به دلیل آن‌که مساله اعلام نتایج از حساسیت خاصی برخوردار است، دقت بیش‌تری را می‌طلبد.
معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان‌ ادامه داد: براساس نظرات کارشناسی تصمیم بر این شد تا به صورت نمونه‌های آماری، بازبینی در نتایج انجام شود تا در اعلام نتایج خطایی صورت نگیرد.
نستوه با اشاره به اینکه تاریخ اعلام نتایج قبلی هم براساس تصمیم سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان بود، عنوان کرد: به دلیل این‌که ممکن است در روند سیستم اتوماسیون خطایی وجود داشته باشد، نتایج به طور نمونه به صورت دستی کنترل می شود.
گفتنی است؛ پیش از این قرار بر این بود تا در هفته گذشته نتایج آزمون ورودی تیزهوشان اعلام شود اما به دلیل بازبینی مجدد نتایج با تاخیر اعلام می‌شود.
نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در دوره‌های اول و دوم متوسطه (پایه‌های هفتم و دهم) سال تحصیلی 96- 95 ، حداکثر تا تاریخ 95/4/12 اعلام خواهد شد.
هم‌زمان با اعلام نتیجه آزمون، کارنامه عدم قبولی شامل تعداد پاسخ‌های صحیح و غلط، نمره داوطلب و نمره آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای او در اختیار وی قرار می‌گیرد. آخرین مهلت ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره اول و دوم دبیرستان‌های استعدادهای درخشان حداکثر تا پایان مرداد ماه 1395خواهد بود.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] به نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی سال ۹۵ اعتراض کنیم؟! به نقل از سامانه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *