ممنوعیت ثبت‌نام دانشجویان بدون سند پذیرش مرکز آزمون دانشگاه آزاد

پذیرش

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد حسین زاده لطفی در نشست تخصصی رؤسای شورای آموزشی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حفظ کیفیت و ارتقای آموزشی جزو سیاست‌های اصلی معاونت آموزشی این دانشگاه به شمار می‌رود از این رو ممیزی رشته محل‌ها در دور اول در سال ۹۴ و دور دوم در خردادماه ۹۵ انجام و نتایج آن اعلام شد.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: ثبت‌نام دانشجویان تمامی مقاطع بدون سند پذیرش مرکز آزمون این دانشگاه امکان‌پذیر نیست. نتایج این ممیزی ملاک عمل تصمیم گیری ما در تخصیص دانشجو به ویژه در دوره‌های تحصیلات تکمیلی است. انتظار داریم واحدها نسبت به جذب اعضای هیات علمی با کیفیت اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد به فراخوان جذب اعضای هیات علمی در دی ماه سال ۹۴ اشاره و انتشار آن را موجب رفع مشکلات بسیاری از واحدها در کمبود اعضای هیات علمی عنوان کرد. حسین زاده لطفی اضافه کرد: آیین‌نامه رکود علمی اعضای هیات علمی و تشویق مقالات آن‌ها یکی دیگر از مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد سامانه‌ای در این خصوص طراحی و تا پایان شهریورماه اجرایی شود.
وی تاکید کرد: سیاست حوزه آموزش در سازمان مرکزی تمرکز زدایی و تفویض اختیار به واحدها است. این اقدام از سال گذشته انجام شده و در حوزه کمیسیون موارد خاص تفویض اختیار تا درصد بالایی صورت گرفته و این درحالی است که سازمان مرکزی سعی دارد نقش سیاست‌گذاری و نظارتی خود را تقویت کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *